|

Hasta Tutsakların Listesi

A.SAMET ÇELİK

Kırıklar 2 Nolu F Tipi Hapishanesinde hükümlü. MDS Kan kanseri.

AYNUR EPLİ

Bağırsak kanseri nedeniyle Diyarbakır’da tedavi görüyor.

BEKİR ŞİMŞEK

Edirne F Tipi Hapishanesinde hükümlü. Wernicce korsakof hastası. Adli Tıp 3. İhtisas Dairesi tarafından Hapishanede tutulamayacağı ancak hastanede infazının devam edebileceğine ilişkin rapor bulunmaktadır.

EROL ZAVAR

Sincan 1 nolu F Tipinde hükümlü Mesane kanseri. Otuza yakın tıbbi müdahale ya da ameliyat geçirdi. Tecrit koşulları hastalığını ölümcül düzeye taşıdığı gibi hastalık ve rahatsızlıklarla da tanışmasına neden oldu. Cezaevinde bulunduğu sırada başlayan migren ve safra kesesi ağrıları, daha önce geçirdiği tüberküloz, gözaltı sırasında gördüğü işkenceler ile dizlerinde oluşan menüsküs bunların en başta gelenleridir. Mart 2007′de safra kesesi alındı. Halen kanama ve ağrılarının devam etmesi nedeniyle tetkikleri yapılmaktadır.

GAZİ DAĞ

Antalya E Tipi, belden aşağısı felçli,  iyileşme şansı bulunmuyor.

GÜLEZAR AKIN

Adıyaman E Tipi Hapishanesinde, Hipofizde tümör var. Üç yıldır tedavi oluyor.  Yumurtalıklarda kist, belde fıtık, belde yırtılma ve düzleşme ve mide ülseri var.

HALİL GÜNEŞ

Diyarbakır, D Tipi Hapishanesinde  Kemik Kanseri, PET-BT osteozşarkom (kemik kanseri) rapor sonucu sol yedinci kostede (kolargo) genişleme ve SCREROTİK değişiklikler gözlenmiştir.

HALİL YILDIZ

Antalya L Tipi Kapalı Hapishanesinde  bulunan hükümlü 82 yaşında olup; yaş ve sağlık sorunları nedeniyle arkadaşlarının yardımı olmadan yaşamını sürdürememektedir.

İNAYET METE

Kısa bir süre önce kalp ameliyatı geçirmiş, sık sık kriz geçiriyor, ayrıca siroz hastası, sinir tahripleri, damar tıkanıklığı, bel fıtığı ve dönem dönem vücudunun her tarafından derin yaralar açılıyor.

İSMET AYAZ

Adıyaman E Tipi Kapalı Hapishanesinde bulunan İsmet Ayaz  yaklaşık 10 yıldır “Çöl yak” hastası ve kendi ihtiyaçlarını karşılayamıyor, bedeni 10 yaşında çocuk gibi.

İZZET TURAN

Diyarbakır D Tipi Kapalı Hapishanesi Ankilozon, mide ülseri, kemik erimesi, böbrek yetmezliği, bel fıtığı var.

MENDUH KILIÇ

Kırıklar 1 nolu F tipi cezaevindedir. Ağır siroz hastasıdır.

MUSTAFA GÖK

Sincan 1 Nolu F Tipi hapishanesinde hükümlü. Wernicce korsakof hastası. Uzun süre İstanbul Bakırköy Adli servisinde tedavi gördükten sonra tekrar hapishaneye gönderildi.

NESİMİ KALKAN

Mersin Silifke M tipi hapishanesinde tutuluyor. Yakalandığı “Çölyak” hastalığı nedeniyle hiçbir ihtiyacını tek başına karşılayamıyor.

NİZAMETTİN AKAR:

Muş E Tipi hapishanesinde, gırtlak kanserine yakalanmıştır. Bu  nedenle Muş Devlet Hastanesi’nden Van’a

oradan da Ankara Numune Hastanesi’ne sevk edilmiş durumdadır. Hastalığı ölümcüldür. Mevcut koşulları hapishanede  kalarak tedavi olmasına imkân vermemektedir.

RASİM AŞAN

Adana Kürkçüler F Tipi hapishanesinde adli mahkum ve mide ülseri var, hepatit B hastası, sinir hastası, o kadar ileri sinir hastası.Yakınlarını dahi tanımamaktadır.

REMZİ AYDIN

Tekerlekli sandalyeye mahkûm. 9.5 yıldır cezaevinde bulunmakta, Kocaeli 1 No’lu F Tipi Hapishanesin de bulunmaktadır. Tekerlekli sandalye ile hareket edebilen AYDIN   için verilen 20 Şubat 2007 tarihli AHİM kararı “tutukluluk süresi makul süreyi aşmıştır” yönündedir.

YUSUF KAPLAN

Elazığ E Tipi Kapalı Hapishanesinde tutulan 85 yaşındaki Hükümlünün vücudunun % 79 u felçli. Kaplan’ın kalp yetmezliğinden koroner arter hastalığına, görme sorunundan solunum sistemi rahatsızlığına kadar birçok hastalığı bulunduğu, vücudunun yüzde 79′unu kullanamaz olduğuna dair raporu var.

MEHMET EMİN ÖZKAN

Mardin cezaevinde hükümlü. Kronik kalp, yüksek tansiyon ve zehirli guatr hastası. Ayakta durmakta zorlandığı, işitme problemi yaşadığı, sürekli titreme hali içinde olduğu, nefes almakta zorlandığı avukatı tarafından tespit edilmiştir. 74 yaşında.

İİsim listesi

 1. AHMET AKYOL,
 2. ASLAN KARSLI
 3. HAYATİ KAYTAN,
 4. HEDİYE AÇIK,
 5. MEHMET ALİ ÇELEBİ,
 6. HÜLKİ GÜNEŞ,
 7. YAŞAR İNCE,
 8. MESUT DENİZ,
 9. KEMAL ERTÜRK,
 10. LATİF BODUR,
 11. VEYSİ ÖZER,
 12. TAYLAN ÇİNTAY,
 13. CENGİZ EKER,
 14. KEMAL ÖZELMALI,
 15. DENİZ YILDIZ,
 16. GÖRGÜN OKTAR,
 17. LOKMAN AKBABA,
 18. METİN KARA,
 19. M. SIDDİK CENGİZ,
 20. SELİM BUĞRAHAN,
 21. HÜSEYİN BABAR,
 22. HASAN ALKIŞ,
 23. NURETTİN SOYSAL,
 24. İSA YAĞBASAN,
 25. SEYİTHAN BOZDAĞ,
 26. MEHMET TAPAR,
 27. EMRAH KAÇAR,
 1. TEMİNO BAYSAL

Bir cevap yaz